Zgodovina NTK Slovenj Gradec

Namiznoteniški klub (NTK) Slovenj Gradec smo ustanovili 01.03.2013 v Slovenj Gradcu.

Pobudnika in ustanovitelja Janez Pejovnik in  Boris Pušnik sta z ustanovitvijo NTK Slovenj Gradec želela povezati  igralce namiznega tenisa iz Slovenj Gradca in okolice.  Na ustanovni skupščini smo si zadali naslednje cilje :  spodbujanje športne aktivnosti namiznega tenisa, razvoj športa mladih,   povečanje števila športno aktivnega prebivalstva; ozaveščanje ljudi o pomenu športnega udejstvovanja, izboljšati kakovost življenja s pomočjo športa, nuditi možnost ukvarjanja s športom čim večji populaciji, razvoj rekreativnega in tekmovalnega športa.

Eden od razlogov za ustanovitev kluba je bila tudi želja, da bi preko kluba lažje promovirali namizni tenis v osnovnih šolah in pridobili otroke za trening namiznega tenisa, vendar smo bili pri tem samo delno uspešni, saj smo bili zaradi pomanjkanja strokovnega kadra, v letu 2016 primorani delo z otroci začasno prekiniti. Upamo pa, da samo začasno in bomo čimprej izobrazili strokovni kader, tako da se bo delo z otroci nadaljevalo.

NTK Slovenj Gradec  šteje nekje med 50 do 55 članov.

Aktualno vodstvo kluba:

Izvršni odbor: